Bezgotówkowe naprawy pojazdów uszkodzonych

Naprawa bezgotówkowa

Zapłata od towarzystwa ubezpieczeniowego przy naprawie bezgotówkowej

Rozliczenie naprawy szkod auta bezgotówkowo powstaje wówczas, gdy za naprawę zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe. W tym przypadku rozliczenie za naprawe szkod auta istnieje między serwisem, który dokonał naprawy pojazdu, a towarzystwem ubezpieczeniowym. Wtedy tez jedynym obowiazkiem poszkodowanego jest oddanie uszkodzonego pojazdu do warsztatu naprawczego.

W przypadku naprawy szkód w autach nowych dokonywanych z polisy OC sprawcy, większość kierowców decyduje się na rozlicznie naprawy auta bezgotówkowo. Jest to wygodna i bezpieczna forma naprawy samochodu. Z punktu widzenia właściciela samochodu jest dużo atrakcyjniejszym rozwiązaniem naprawa szkod auta  właśnie bezgotówkowo. Wówczas wlasciciel samochodu, ktoremu potrzebna jest naprawa szkod w aucie wstawia auto do warsztatu mającego umowę z ubezpieczycielem i odbiera go już po zakonczonej naprawie. Wtedy tez zapłaty za usługę dokonuje towarzystwo ubezpieczeniowe.

 Zapłata od towarzystwa ubezpieczeniowego za naprawe szkód auta? – to możliwe !

Zapłata towarzystwa ubezpieczeniowego i naprawa szkód auta bezgotowkowo jest bardzo wygodna formą dla wlasciciela pojazdu. Zaleta tej formy likwidacji szkody jest to, ze właściciel samochodu nie angażuje wlasych srodkow pienieznych i do tego nie musi się martwić, czy kwota obliczona przez ubezpieczyciela pokryje koszty naprawy. Zwłaszcza, gdy odszkodowanie jest wypłacane z polisy OC sprawy. Samochód trafia wówczas do warsztatu, który rozlicza się i otrzymuje zapłatę od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Kierowca po sprawie odbiera naprawione auto, a jedynym udzialem odoby chcacej dokonac naprawy bezgotowkowej szkod w aucie jest koniecznosc znalezienia warsztatu, który ma umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, które będzie dokonywało naprawy szkód samochodu – bezgotowkowo.

Przy bezgotówkowej naprawie szkód auta z głowy mamy wszystko, począwszy od holowania z miejsca wypadku czy kolizji, przez oględziny, aż po problemy z fakturą. Interesuje nas wtedy tylko odbiór sprawnego już samochodu. Zapłaty dokonuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Kwestię rozliczenia i zapłate za naprawę szkód auta bezgotówkowo załatwiają zawsze między sobą towarzystwo i warsztat.

 

Naprawa szkody w formie bezgotowkowej – Zaplata od towarzystwa ubezpieczeniowego po naprawie auta bezgotowkowo

 

Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie praktyczne doświadczenia. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.rzeczoznawca-samochodowy24.pl/partnerzy)

 

 

 

Author Bio

admin

Leave a reply