Kancelarie adwokackie a odszkodowania

Pomoc kancelarii prawnych / adwokackich

Uzyskanie odszkodowania za wypadek – Kancelarie prawnicze w Niemczech

Odszkodowanie za wypadek za granica, na przykład w Niemczech, przysługuje poszkodowanemu, który uległ wypadkowi drogowemu nie z własnej winy. Adwokaci i kancelarie prawne w Niemczech mogą profesjonalnie i rzetelnie pomoc poszkodowanym w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych.  Często bowiem ofiary wypadkow odnosza obrażenia fizyczne oraz straty materialne, które mogą być podstawa wyplaty odszkodowania za wypadek. Coraz więcej kancelarii prawnych na terenie Niemiec z tego powodu świadczy usługi oferujace osobom pokrzywdzonym po wypadku w dochodzeniu odszkodowan, które moglyby w pełni pokryc doznane szkody.

Jeżeli chodzi o honoraria dla kancelarii prawniczych i adwokatów zajmujących się w Niemczech sprawami o odszkodowanie za wypadek to inaczej niż w Polsce strona przeciwna może zostac zobowiązana do opłacenia kosztow doradztwa i reprezetacji poszkodowaego przez zagraniczna kancelarie prawna (Niemcy). Zasada ta obowiązywac może jednak tylko wtedy, gdy to nie my byliśmy sprawcami wypadku.

Profesjonalną pomoc prawną za granicą mogą zaoferować kancelarie prawne i adwokaci

Adwokaci chetnie pomagaja poszkodowanym w dochodzeniu odszkodowania za wypadek komunikacyjny (w Niemczech). Samodzielne dochodzenie odszkodowania za wypadek przez ofiare wypadku może być znacznie trudniejsze i bardziej problematyczne bez udzialu kancelarii prawniczej. Wówczas poszkodowany narazony jest na dluzsze i bardziej stresujace zalatwianie formalnosci nit wtedy, gdy sprawe prowadzilaby profesjonalna kancelaria prawna.

Po wypadku za granica, w Niemczech może się zdarzyc, ze firmy ubezpieczeniowe mogą chciec zanizac na niekorzysc polskiego obywatela kwoty odszkodowan za wypadek i tym samym probowac wypłacić zbyt male pieniadze. W takiej sytuacji najrozsadniejszym rozwiazaniem byloby zgloszenie się o porade do kancelarii prawniczej, która specjalizuje się w tego typu sprawach.

Warto pamietac, ze chcąc uzyskać odszkodowanie za wypadek (w Niemczech) od zagranicznego ubezpieczyciela musimy zastosować się do obowiązującej procedury zgodnej z tamtejszym prawem. M.in. z tego powodu niemieckie kancelarie prawnicze coraz częściej oferują współpracę z ich adwokatami i zajmują się usługami oraz doradztwem w zakresie dochodzenia odszkodowań za wypadki powstałe na terenie Niemiec.

Odszkodowanie za wypadek za granica – Kancelarie prawnicze w Niemczech – Pomoc przy odszkodowaniach za wypadki

 

Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie praktyczne doświadczenia. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.rzeczoznawca-samochodowy24.pl/partnerzy)

Author Bio

admin

Leave a reply