Niemieckie towarzystwa ubezpieczeń

Niemieckie zakłady ubezpieczeń – Ubezpieczyciele w Niemczech

Wybór niemieckich towarzystw ubezpieczeniowych

Najpopularniejszym ze wszystkich oferowanych przez zakłady ubezpieczeniowe ubezpieczeniem jest w Niemczech ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej czyli tzw. Haftpflichtversicherung. Niemieckie towarzystwa ubezpieczeniowe od lat oferują swoim klientom całą gamę ubezpieczeń, z których najwiekszym zaiteresowaniem ciesza się ubezpieczenia komunikacyjne. Podobnie jest takze w Polsce wielu ubezpieczycieli na terenie Niemiec zapewnia dodatkowe zniżki dla swoich klientów posiadających zniżki np. w OC lub zniżki w AC.

Polisy ubezpieczeniowe dostępne w większości towarzystw ubezpieczeniowych w Niemczech kojarza się na ogół wyłącznie z samochodem. Być może wynika to z faktu, że jeszcze nadal niewiele osób decyduje się na żądanie wyrównania strat oraz naprawy naruszonych dóbr osobistych. Dlatego w państwach takich jak Niemcy funkcjonuje tylko jedno pojęcie odpowiedzialności cywilnej i trudniej jest np. niemieckiemu ubezpieczycielowi lub niemieckiemu towarzystwu ubezpieczeniowemu odmówić wypłaty odszkodowania.

Jak wybrać niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe?

Aby wybrać i poznac dzialajace niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe warto informacji poszukać w Internecie. Większość zakładów ubezpieczeniowych w Niemczech publikuje na swoich stronach www zarówno swoje osiągnięcia, jak i aktualna ofertę dostepnych polis. Wówczas można wybrać tych niemieckich ubezpieczycieli, których wyniki wydają się najbardziej obiecujące a oferta wiarygodna i adekwatna do naszych finansowych możliwości.

 

Ubezpieczenia i towarzystwa ubezpieczeniowe – Niemcy

 

Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie praktyczne doświadczenia. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.rzeczoznawca-samochodowy24.pl/partnerzy)

Author Bio

admin

Leave a reply