Odszkodowania komunikacyjne

Odszkodowania komunikacyjne

Co warto wiedzieć o odszkodowaniach po wypadkach komunikacyjnych?

Odszkodowania komunikacyjne są środkami finansowymi wypłacanymi na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Mogą nalezec się ofiarom wypadkow w sytuacji, gdy wypadek spodowdowany byl nie z ich winy. Jeśli poszkodowanym w wypadku jest osoba niepelnoletnia, odszkodowanie powypadkowe (komunikacyjne) wypłacone zostać może prawnym opiekunom poszkodowanego czyli najczesciej rodzicom. Zdarza się, że odszkodowanie komunikacyjne po wypadku samochodowym wypłacane jest również dla najbliższych osób oraz rodzin tych, którzy zginęli w wypadku komunikacyjnym, nie będąc sprawcą tego wypadku.

Każdy poszkodowany ma prawo oraz mozliwosc dochodzic i otrzymac odszkodowanie komunikacyjne z polisy OC sprawcy wypadku. Jednak w momencie, gdy sprawca wypadku nie miał waznej polisy OC istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania komunikacyjnego od instytucji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który jest w stanie pokryc koszty wyplaty odszkodowan komunikacyjnych dla ofiar wypadkow.

Odszkodowania powypadkowe, komunikacyjne dla poszkodowanych w wypadkach

Najczęściej tak zwane odszkodowania komunikacyjne czyli odszkodowania powypadkowe przeznaczane są dla uczestnikow wypadkow drogowych. Wyplata odszkodowan komunikacyjnych najczesciej przeznaczana jest na pokrycie strat związanych z wypadkiem, chyba, że w grę wchodzi coś poważniejszego np. poważne uszkodzenia ciała. Wówczas odszkodowanie komunikacyjne jest forma zadoscuczynienia za odniesione obrazenia, poniesiony bol i cierpienie.Odszkodowanie komunikacyjne wówczas może pomoc pokryc koszty rehabilitacji albo dlugotrwalego leczenia osoby poszkodowanej.

Odszkodowania komunikacyjne dochodzone sa najczesciej z polisy OC sprawcy wypadku. Jeżeli sprawca wypadku nie miał polisy OC, na takich samych zasadach odpowiada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Odszkodowanie komunikacyjne należne jest także rodzinie i najbliższym zmarłego – jeśli doszlo do wypadku ze skutkiem smiertelnym. Zdarza się, ze powypadkowe odszkodowania komunikacyjne bywają wg ofiar wypadkow zbyt niskie, by pokryć wszelkie koszty związane z konsekwencjami jakie zaistnialy po wypadku. Zawsze jednak można walczyc o to, by były one jak najwyższe i pozwalily zrekompensować przykre doświadczenia osoby poszkodowanej.

 

Odszkodowania komunikacyjne dla poszkodowanych – O odszkodowaniach komunikacyjnych (powypadkowych)

 

Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie praktyczne doświadczenia. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.rzeczoznawca-samochodowy24.pl/partnerzy)

Author Bio

admin

Leave a reply