Powypadkowe odszkodowania dla ofiar wypadków

Dochodzenie i uzyskiwanie odszkodowań przez ofiary wypadków za granicą

O dochodzeniu odszkodowań dla ofiar wypadków – Niemcy

Każda ofiara wypadku na terenie Niemiec (lub innego kraju UE) ma prawo dochodzić odszkodowania nawet po przyjeździe do Polski. W tym celu może zwrócić się do adwokata w Niemczech lub którejs z firm specjalizujących się w dochodzeniu odszkodowań dla ofiar wypadkow drogowych. Jeżeli ofiary wypadku chcialyby dochodzić roszczenia za granica przebywając w Polsce dobrze i rozsadnie byloby, aby skontaktowaly się z niemieckim prawnikiem, który na miejscu – w Niemczech – będzie mogl w ich imieniu dochodzic odszkodowania. Zazwyczaj jego wynagrodzenie może stanowic określony procent przyznanego dla ofiary wypadku odszkodowania i pokryte bedzie z polisy sprawcy wypadku drogowego.

Dochodzeniem odszkodowania w Niemczech (lub innych krajach UE) z pewnością zajmie się każda osoba poszkodowana i będąca ofiarą wypadku drogowego. Mimo, ze żadna kwota nie zrekompensuje całkowicie strat powypadkowych i innych krzywd, których doznano w wyniku wypadku komunikacyjnego warto rozpocząć procedurę dochodzenia kwoty odszkodowania dla ofiar wypadku drogowego. Jeżeli wiec uczestnik wypadku w Niemczech doznał strat materialnych (uszkodzony pojazd, niemożność użytkowania samochodu uczestniczącego w wypadku) powinien dochodzic i uzyskać należne odszkodowanie dla niego jako ofiary wypadku lub stłuczki.

Pomoc adwokacka przy dochodzeniu odszkodowania dla poszkodowanych

W dochodzeniu odszkodowania po wypadku w Niemczech kazda ofiara wypadku może wystapic także o zwrot kosztow doradztwa prawnego u niemieckiego adwokata. Koszty te zazwyczaj związane są bowiem z dochodzeniem i załatwieniem sprawy odszkodowania dla ofiary wypadku w ubezpieczalni sprawcy zdarzenia komunikacyjnego. Uwaga ! Inaczej niż w Polsce koszty adwokackie czasem mogą być pokrywane przez ubezpieczalnię sprawcy już w stadium dochodzenia odszkodowania, nawet wtedy, gdy ubezpieczalnia dobrowolnie ureguluje ofierze wypadku odszkodowanie i nie dojdzie do żądnej sprawy sądowej. Stąd często adwokaci w Niemczech mogą ,dzialajac w imieniu ofiar wypadkow, zażądac zwrotu swoich kosztów bezpośrednio od ubezpieczalni sprawcy. Przeważająca część spraw związanych z dochodzeniem odszkodowania komunikacyjnego dla ofiar wypadkow w Niemczech jest załatwiana przez adwokatów i to już na etapie zgłaszania roszczeń u ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

 

Ofiary wypadkow i dochodzenie odszkodowania – Pomoc w dochodzeniu odszkodowan powypadkowych dla ofiar wypadkow drogowych

 

Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie praktyczne doświadczenia. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.rzeczoznawca-samochodowy24.pl/partnerzy)

Author Bio

admin

Leave a reply