Wypadek autosamochodowy – Niemcy

Autosamochodowy wypadek w Niemczech

Autowypadki za granicą – Wypadek samochodem – Niemcy

Autowypadek samochodowy w Niemczech to dosc częsty problem dla polskich kierowców, gdyż coraz częściej dochodzi w Niemczech do wypadków drogowych, z udzialem Polakow. Autowypadki mogą spotkać każdego obywatela, gdyz obecnie na terenie Niemiec można spotkać wielu Polaków, którzy przebywają tam w celach turystycznych lub zarobkowych.

Jak działać w momencie dojścia do autowypadku w Niemczech?

Jeżeli wypadek samochodowy miał miejsce na terenie Niemiec, to niezależnie od tego, kto był sprawca autowypadku należy pamiętać o podstawowych zasadach działania po wypadku w Niemczech. Przede wszystkim kierowca po autosamochodowym wypadku powinien zabezpieczyć miejsce zdarzenia w Niemczech i udzielić pierwszej pomocy osobom biorącym udział w autowypadku. Następnie wazne jest – jeśli to możliwe – samodzielne zabezpieczenie dowodów wypadku samochodowego w ruchu drogowym na terenie Niemiec. Dobrze jest zanotować miejsce zamieszkania świadków i sfotografować miejsce autowypadku oraz szkody, jakich doznał pojazd.

Wszystkie zebrane dane i dowody mogą być w Niemczech przydatne przy badaniu okoliczności dojscia do wypadku samochodowego – często ułatwia to później ekspertom rekonstrukcję i ocene tego, jak przebiegal wypadek autosamochodowy (Niemcy) i pomaga ustalic sprawce zdarzenia. Ważna kwestia jest jednak przede wszystkim to, by niezwłocznie zadzwonić na policje i zglosic wypadek samochodowy w Niemczech. Szczególnie jeżeli są ranni, duże szkody rzeczowe lub jeżeli np. sprawca autowypadku oddalił się w sposób niedozwolony z miejsca zdarzenia albo gdy strona przeciwna z zagraniczną tablicą rejestracyjną nie posiada dowodu ubezpieczenia.

Zawsze dobrze jest również zanotować numer, pod którym zapisane zostało zgłoszenie wypadku samochodowego w Niemczech w dzienniku policyjnym. Jeśli chodzi o postepowanie przed policja to należy podać standardowe dane odnośnie osób i pojazdów biorących udział w autowypadku (Niemcy)  – podobnie jak w Polsce. Przy wątpliwościach odnośnie przebiegu autosamochodowego wypadku w Niemczech warto zanotować nazwisko policjanta, ponieważ jest to szczególnie przydatne w razie późniejszych pytań dotyczących autowypadku na terenie RFN.

 

Autowypadek na terenie Niemiec – Wypadek drogowy Niemcy – Samochodowy wypadek w Niemczech

 

Wyżej wymienione informacje odzwierciedlają wyłącznie praktyczne doświadczenia. Aby upewnić się co do stanu prawnego prosimy o kontakt z rzeczoznawcami lub współpracującymi z MOTOEXPERT adwokatami (lista adwokatów na stronie www.rzeczoznawca-samochodowy24.pl/partnerzy)

Author Bio

admin

Leave a reply